دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۴/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۵۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ساعت ۲۰:۳۱

ادغام دانشگاهها در طرح ساماندهی متوقف شد

سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر بحث ادغام دانشگاه‌ها متوقف است به مجلس نیز اطلاع داده‌ایم که این کار متوقف است تا بتوانیم به شکلی درست آن را تدبیر کنیم.
ادغام دانشگاهها در طرح ساماندهی متوقف شد,

علی شمسی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح آمایش آموزش عالی گفت: بحث آمایش، در دوره گذشته به نظر می‌رسید با تدبیر مناسبی انجام نشده است، ما یک مصوبه آمایش داریم که این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و مصوبه بسیار پیشرفته، عمیق و دقیقی است.

وی افزود: این مصوبه دارای ۹ بند است که ۸ بند آن وزارت علوم را موظف می‌کند که یکسری از کارها را انجام دهد. به عنوان مثال رتبه بندی، شاخص گذاری، مهارت افزایی، مواردی از این دست، در یک مورد نیز برای وزارت علوم عنوان نشده که موظف است، بلکه عنوان شده، می‌تواند و آن هم بحث ادغام دانشگاه‌ها است.

سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: متأسفانه اتفاقی که در دوره گذشته رخ داد این بود که (مسئولان وقت وزارت علوم) به سراغ ادغام رفتند، در صورتی که می‌توانستند بخش‌هایی که موظف بودند را انجام دهند و زمینه این بند را نیز مهیا کنند تا با تدبیر بهتری انجام دهند.

وی افزود: از روزی که فعالیت خود را در وزارت علوم آغاز کرده‌ایم، از شهرستان‌ها، دانشگاه‌ها و مجلس شورای اسلامی، نارضایتی زیادی در این خصوص بود بنابراین آن را متوقف کردیم و در این زمینه هیچ کاری انجام نمی‌دهیم.

شمسی پور افزود: در حال حاضر بحث ادغام متوقف است و اقدامی در این خصوص انجام نمی‌شود. اگر قرار باشد در این حوزه ورود پیدا کنیم، با مطالعه دقیق بر اساس آمایش سرزمینی، ظرفیت دانشگاه‌ها و با سنجش حساسیت شهرستان‌ها و با بهره گیری از نظرات نمایندگان مجلس، نمایندگان استان و نخبگان استان انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: ولی در حال حاضر بحث ادغام دانشگاه‌ها متوقف است به مجلس نیز اطلاع داده‌ایم که این کار متوقف است تا بتوانیم به شکلی درست آن را تدبیر کنیم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک