دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۴/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۵۵۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ساعت ۱۱:۱

طارمی رکوردش در پرسپولیس را شکست/ پایان درخشان «آقای گل»

مهدی طارمی توانست با دو گل برابر توندلا بهترین عملکرد دوران باشگاهی خود را در پرتغال ثبت کند.
طارمی رکوردش در پرسپولیس را شکست/ پایان درخشان «آقای گل»,

خوب یا بد، مهدی طارمی همیشه در طول فصل یک فرد برجسته بوده است. برای برخی به این دلیل که او شبیه‌سازی می‌کرد و برای برخی دیگر مهاجمی بود که توانست از کوچکترین فرصت‌ها گل بسازد. بعد از رفتن لوئیس دیاز به لیورپول، او توانست به خوبی جای خالی این بازیکن را پر کند و بتواند به تیمش کمک کند و قهرمانی در لیگ و جام حذفی پرتغال را به دست بیاورد. 

مهدی طارمی در جشن قهرمانی پورتو درباره انتقادهایی که از او می‌شود، گفت: فکر می‌کنم فصل خیلی خوبی داشتم. من هرگز به هیچ حریفی یا کسی بی‌احترامی نکردم، اما افرادی از باشگاه‌های دیگر بودند که به من بی‌احترامی کردند. هیچ وقت جواب ندادم فکر می‌کنم فقط به این دلیل که در باشگاه پورتو بازی می‌کنم مورد انتقاد قرار می‌گیرم. این ها انتقادات از طارمی نبودند، بلکه انتقادات از پورتو بودند. 

او درباره خطاهای پنالتی که می‌گیرد گفت: این روش عادی بازی من است، مدافعان باید در نزدیک شدن به ضربات دقت بیشتری داشته باشند. تقصیر من نیست که اول به توپ می‌رسم و مدافعان روی من خطا می‌کنند. وقتی خطا در منطقه جریمه اتفاق می افتد، پنالتی است. تمام پنالتی‌ها با VAR آنالیز می‌شوند. مسئولیت این اتفاق با من نیست. 

طارمی با دو گلی که در فینال به ثمر رساند (که می‌توانست سه گل هم باشد، اگر یکی از دو پنالتی را به تیرک دروازه نمی زد)، پس از هرنی، ششمین بازیکن پورتو شد که در فینال جام حذفی پرتغال دو گل یا بیشتر به ثمر می‌رساند. 

مهدی طارمی علاوه بر اینکه اولین بازیکن آسیایی بود که در جام حذفی گلزنی کرد، به رکورد دیگری نیز دست یافت و به فصلی رسید که بیشترین گل را در دوران حرفه ای خود داشت و از آنچه در پرسپولیس در فصل  ۱۷-۲۰۱۶ انجام داده بود، پیشی گرفت.

مهدی طارمی در این فصل در ۴۸ بازی در تمامی رقابت‌ها، برای پورتو ۲۶ گل زد. این بهترین عملکرد دوران باشگاهی طارمی بوده است. او توانست با دو گل در دیدار برابر توندلا رکورد ۲۴ گل خود برای پرسپولیس در یک فصل را بشکند و بهترین عملکرد خود را ثبت کند. 

آمار طارمی در رقابت‌های لیگ پرتغال

۲۰۱۹-۲۰: ۳۰ بازی - ۱۸ گل

۲۰۲۰-۲۱: ۳۴ بازی - ۱۶ گل

۲۰۲۱:۲۲: ۳۲ بازی - ۲۰ گل

مهاجم ایرانی هم‌چنین در تمامی رقابت‌ها توانسته است در فوتبال پرتغال در ۹۶ بازی ۴۹ گل ثبت کند که آمار تقریبا یک گل به ازای هر دو بازی است.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک