سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۷۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ساعت ۱۰:۰

تشدید نظارت بر فعالیت آموزشگاه‌های علمی آزاد/ تهیه فهرست غیرمجازها

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از تشدید نظارت بر فعالیت آموزشگاه‌های آزاد و برخورد با متخلفان این عرصه خبر داد و گفت: درخواست جدی ما از مدیران کل استان‌ها این بوده که مراکز غیرمجاز، شناسایی و فهرست آنها به مراجع ذی‌صلاح اعلام شود.
تشدید نظارت بر فعالیت آموزشگاه‌های علمی آزاد/ تهیه فهرست غیرمجازها,

احمد محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند ساماندهی آموزشگاه‌های علمی آزاد اظهار کرد: مراکز غیردولتی یا آموزشگاه‌های علمی آزاد از جمله دغدغه‌های مهم ما در آموزش و پرورش است. تصور می‌کنم در این موضوع هم داریم آسیب می‌بینیم، زیرا هم تکثر مراکز را داریم که از نهادهای مختلف مجوز می‌گیرند و هم مراکزی را داریم که بدون هیچ مجوزی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: درخواست جدی ما از مدیران کل استان‌ها این بوده است که مراکز غیرمجاز، شناسایی و اسامی آنها به مراجع ذی‌صلاح اعلام شود تا جلوی فعالیت آنها را بگیرند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اغلب مشکلاتی که در این حوزه داریم نظیر اخذ شهریه بالاتر از سقف مصوب و یا برگزاری کلاس‌هایی که مسائل فرهنگی را رعایت نمی‌کنند در مراکزی که مجوزدار نیستند اتفاق می‌افتد اظهار کرد: به دنبال آن هستیم با همکاری سایر دستگاه‌ها به‌سمت تعریف دقیق ماموریت‌ها برویم. اگر طبق قانون قرار بر این است که مجوز آموزشگاه‌های متولی آموزش برای سن زیر ۲۰ سال، آموزش و پرورش باشد باید به قانون عمل شود.

محمودزاده افزود: لازم است در قالب همکاری‌ مشترک با سایر دستگاه‌ها ماموریت‌ها مشخص و محل صدور مجوز مشخص و تکلیف آموزشگاه‌هایی که از نهادهای دیگر مجوز گرفته‌اند نیز روشن شود.

وی با تاکید بر اینکه مرکزی که به قصد آموزش زبان خارجه و یا برگزاری کلاس کنکور و تقویتی مجوز گرفته باید دارای اصالت بوده و مشخص باشد که از کجا و به چه منظور و هدفی مجوز گرفته است عنوان کرد: در کنار این موضوع به دنبال کیفیت‌بخشی آموزشگاه‌های مجوزدار خودمان هستیم و شاخص‌ها را به استان‌ها اعلام کرده‌ایم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از مردم نیز درخواست می‌کنیم همکاری خوبی با ما داشته باشند و فرزندانشان را در جایی که مجوز ندارد ثبت‌نام نکنند. تابلویی که مرکز آموزشی دارد حتما باید تابلویی باشد که در آن مشخص شده باشد تحت نظر کجاست.

محمودزاده با اشاره به اینکه از آموزشگاه‌ها می‌خواهیم متناسب با آیتم‌های کیفیت‌بخشی ما فعالیت خود را انجام دهند و اگر شهریه‌ای اخذ می‌شود مطابق با شهریه مصوب باشد گفت: یک تیم نظارتی قوی را در تهران تدارک دیده‌ایم و در تلاشیم به‌تدریج روند نظارت بر مراکز بهبود یابد تا بتوانیم رصد کرده و پایش بهتری داشته باشیم. هر کجا هم که نیاز شد با متخلفان برخورد خواهیم کرد و متذکر می‌شویم که متناسب با اهداف و برنامه‌های کیفیت‌بخشی حرکت کنند.

انتهای پیام/ ایسنا

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک