سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۵۷۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ساعت ۹:۲۹
به بهانه ستاره خبرساز گل‌گهر

جنگ‌های نقل و انتقالاتی استقلال و پرسپولیس در دهه اخیر

سعید صادقی آخرین نسخه از بازیکنانی است که پرسپولیس و استقلال بر سر آن جنگ نقل و انتقالاتی را آغاز کرده‌اند و پیش از آن نیز نمونه‌هایی چون امین قاسمی‌نژاد، مرتضی تبریزی، کاوه رضایی و وحید امیری از جمله این بازیکنان بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، سعید صادقی، هافبک مهاجم ۲۸ ساله گل‌گهر سیرجان که سابقه پوشیدن پیراهن پدیده مشهد را هم دارد، تبدیل به شاه‌ماهی نقل و انتقالات تابستان ۱۴۰۱ دارد و دو تیم بزرگ پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس بر سر جذب آن، رقابت شدیدی را آغاز کردند؛ به طوری که صادقی یک روز در باشگاه پرسپولیس است و خبر توافقش با این تیم رسانه‌ای می‌شود و فردای همان روز در دفتر باشگاه استقلال رویت می‌شود.

امثال صادقی در دهه اخیر فوتبال ایران کم نبوده‌اند که سرخابی‌های پایتخت برای جذب آن‌ها وارد جنگ شده‌اند. آخرین بازیکنی این دو باشگاه بر سر آن جنگ را آغاز کردند، امین قاسمی‌نژاد، مهاجم سابق شهرخودرو بود که سرانجام آبی‌ها در تابستان ۱۴۰۰ موفق به جذب آن شدند اما نتوانست درخششی برای شاگردان مجیدی داشته باشد و در نیم‌فصل از استقلال راهی گل‌گهر شد. رضا اسدی، هافبک سابق تراکتور و سایپا دیگر بازیکنی بود که در تابستان قبلی، استقلال و پرسپولیس برای جذب آن حاضر به هزینه‌های میلیاردی شدند و با وجود پیروزی سرخ‌ها در این رقابت، اسدی نتوانست مهره تاثیرگذاری برای یحیی گل‌محمدی باشد.

جنگ‌های نقل و انتقالاتی استقلال و پرسپولیس در دهه اخیر

محمد نادری، مدافع کوتریک بلژیک که فصل ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ را به صورت قرضی در پرسپولیس حضور داشت، با وجود رقابت‌ دو باشگاه بر سر آن، به رقیب سنتی یعنی استقلال پیوست و یک فصل خوب را در لباس آبی‌ها پشت سر گذاشت و دوباره لژیونر شد. در نقل و انتقالات تابستانی سال ۱۳۹۸، این محمد بلبلی، هافبک مهاجم تیم سپیدرود بود که بازار نقل و انتقالات را تحت و شعاع خود قرار داد که سرخ‌ها خیلی زود کنار کشیدند تا فولاد و استقلال بخواهند برای جذب این بازیکن وارد جنگ شوند. سرانجام این جنگ نقل و انتقالاتی هم برای بلبلی خوش نبود زیرا قرارداد داخلی این بازیکن با فولاد سبب شد تا هم او و هم تیم اهوازی محروم شود و ۶ ماه بعد هم این مهاجم راهی استقلال شد.

جنگ‌های نقل و انتقالاتی استقلال و پرسپولیس در دهه اخیر

ضعف در خط حمله و ساز جدایی تبریزی از ذوب‌آهن سبب شد تا استقلال و پرسپولیس جدالی دیگر را در نقل و انتقالات در تابستان ۱۳۹۷ شروع کنند که آبی‌ها توانستند رقیب سنتی را شکست دهند و مهاجم وقت ذوب‌آهن را آبی‌پوش کنند. البته تبریزی هیچ‌وقت نتوانست در لباس استقلال درخشش خود را تکرار کند و دو فصل بعد راهی گل‌گهر سیرجان شد. در تابستان فصل قبل یعنی سال ۱۳۹۶ نیز استقلال هر دو جنگ نقل و انتقالاتی را از پرسپولیس برد؛ داریوش شجاعیان و مهدی قایدی پوشیدن پیراهن آبی را به قرمز ترجیح دادند و شاگرد منصوریان در استقلال شدند. هر دو این بازیکنان تبدیل به ستاره‌های تیم منصوریان و شفر شدند و خاطرات خوبی را هم از خود به جا گذاشتند.

جنگ‌های نقل و انتقالاتی استقلال و پرسپولیس در دهه اخیر

تابستان ۹۵، جنگ تمام عیار سرخابی‌ها در نقل و انتقالات بود. بسیاری از بازیکنان مطرح سایر تیم‌ها به این دو باشگاه لینک می‌شدند و سرانجام هم فرشید باقری و کاوه رضایی استقلالی شدند و وحید امیری با کلی جنجال و حتی امضای قرارداد داخلی با آبی‌ها، پرسپولیسی شد. محمدحسین کنعانی‌زادگان، مدافعی که سابقه بازی برای امیدهای پرسپولیس را داشت، پس از اتمام سربازی‌اش در ملوان حاضر نشد به پرسپولیس برگردد و استقلالی شد. رضایی و امیری توانستند مهره‌های تاثیرگذاری برای تیم‌هایشان باشند اما نه کنعانی‌زادگان و نه باقری رضایت هواداران استقلال را جلب نکردند و از این تیم جدا شدند.

روزبه چشمی، کاپیتان سوم تیم فعلی استقلال بازیکنی بود که پرسپولیس و استقلال در تابستان سال ۹۴ برای جذب آن تلاش می‌کردند و البته آبی‌ها خیلی زود برنده این رقابت شدند. چشمی فراز و نشیب‌های زیادی در این سال‌ها در پیراهن استقلال داشت و یک دوره هم از آبی‌ها جدا و لژیونر شد و نیم‌فصل امسال دوباره به استقلال بازگشت.

البته از این تعداد بازیکنان در تاریخ استقلال و پرسپولیس کم نبوده‌اند که دو مورد خبرساز آن قاسم دهنوی و محسن فروزان بودند. دهنوی، ستاره مس کرمان بارها به ۳ تیم استقلال، تراکتور و پرسپولیس لینک شد و سرانجام هم پیراهن قرمز پرسپولیس را پوشید و پس از دوره‌ای نسبتا خوب در لباس قرمزها، از پرسپولیس جدا شد. محسن فروزان، دروازه‌بان گسترش فولاد بود که به باشگاه پرسپولیس رفت و حتی مقابل درب این باشگاه هم عکس یادگاری گرفت اما چند روز بعد با آبی‌های پایتخت قرارداد امضا کرد.

جنگ‌های نقل و انتقالاتی استقلال و پرسپولیس در دهه اخیر

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک