سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۷۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ساعت ۲۲:۵۱
معاون استاندار خوزستان:

زائران اربعین حسینی در سامانه «سماح حج و زیارت» ثبت نام کنند

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان گفت: از زائران حسینی درخواست می‌شود که در سامانه «سماح حج و زیارت» ثبت نام کنند تا امکان برنامه‌ریزی برای مدیران در این ایام فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله حیاتی بعد از ظهر امروز چهارشنبه در پنجمین جلسه ستاد ویژه اربعین حسینی استان خوزستان اظهار کرد: مرز شلمچه همانند سنوات گذشته به عنوان مرز انحصاری عبور اتباع کشورهای خارجه به سوی عتبات مقدسه عالیات است؛ بنابراین بررسی و زمانبندی برای اجرای مسائل زیرساختی این مرز در این جلسه مورد تأکید قرار گرفت.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان با اشاره به قرارگیری رویداد اربعین در تابستان امسال گفت: تأمین یخ، سایه‌بان و مه‌پاش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بر همین اساس در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شد.

حیاتی بیان کرد: شهرستان‌های معینی برای دو مرز شلمچه و چذابه انتخاب شدند که این شهرستان‌ها با محوریت فرمانداران از شنبه عملیات اجرایی فعالیت‌های خود را در این دو مرز انجام خواهند داد.

وی افزود: در حوزه‌های مختلف کمیته‌های ۱۷ گانه‌ای که در ستاد اربعین استان وجود دارد، فعالیت‌های خود را تشریح کردند؛ امید است که بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اربعین امسال را باشکوه‌تر از سال‌های گذشته در خوزستان برگزار کنیم.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان ادامه داد: سامانه «سماح حج و زیارت» از روز جمعه برای ثبت نام زائران اربعین بازگشایی خواهد شد و این ثبت‌نام کاملاً رایگان است و وجهی بابت آن اخذ نمی‌شود؛ بنابراین از زائران خواهشمندیم که در این سامانه ثبت نام کنند تا امکان برنامه‌ریزی برای مدیران در این ایام فراهم شود.

حیاتی تصریح کرد: تعداد زائران شرکت‌کننده در مراسم اربعین و برای عبور آنها از مرزها نیز توسط سامانه سماح نمایش داده می‌شود.

وی گفت: امیدواریم که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شاهد عبوری آسان، روان و توأم با امنیت در ایام اربعین حسینی باشیم.

 

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک