سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۷۴۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ساعت ۲۱:۶
معاون اول رئیس جمهور:

حذف ارز ترجیحی برای حذف فقر در کشور است

محمد مخبر گفت: دولت در صدد است با ایجاد خلق ثروت و اشتغال زایی مشکلات زندگی طبقات آسیب پذیر جامعه را در اسرع وقت حل کند.
حذف ارز ترجیحی برای حذف فقر در کشور است ,

معاون اول رئیس جمهور در مراسم اهدای بیست و یک هزارمین سری جهیزیه به زوج های جوان با بیان اینکه اجرای طرح حذف ارز ترجیحی اولین حلقه از اصلاحات اقتصادی کشور است، گفت: اجرای طرح حذف ارز ترجیحی از اهداف اصلی دولت برای حذف فقر در کشور است.

محمد مخبر همچنین تاکید کرد که دولت در صدد است با ایجاد خلق ثروت و اشتغال زایی مشکلات زندگی طبقات آسیب پذیر جامعه را در اسرع وقت حل کند.

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی دولت، سال گذشته ۳۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه در کشور اختصاص داده شد اما این توزیع یارانه به گونه ای بود که طبق آمار ۲۰ میلیون نفر در کشور از این یارانه دولت کمترین استفاده را بردند.

از سوی دیگر برخی از کشورهای همسایه از یارانه اختصاصی دولت جمهوری اسلامی به کالاهای اساسی بیشترین استفاده را می بردند و سیل صادرات و قاچاق کالاهای اساسی که با هزینه دولت و مردم ایران برای کالاهای اساسی تولید شده به کشورهای همسایه روانه شده بود. 

بر این اساس دولت سیزدهم طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی تصمیم به اصلاح اقتصادی یعنی مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها گرفت.

به همین جهت دولت از اردیبهشت امسال تصمیم گرفت تا با پرداخت یارانه های نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی بر اساس دهک بندی های صورت گرفته اقدام به توزیع یارانه نقدی تا زمان آماده شدن کالابرگ الکترونیکی کند.

 

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک