سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۷۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ساعت ۸:۴۷

خودروهای هوشمند عنصری موثر در محقق شدن شهر هوشمند هستند

وزیر کشور از حمایت شرکت های دانش بنیانی که در زمینه شهر هوشمند فعالیت می کنند، خبر داد و گفت: خودروهای هوشمند عنصری موثر در محقق شدن شهر هوشمند هستند.
خودروهای هوشمند عنصری موثر در محقق شدن شهر هوشمند هستند,

 احمد وحیدی وزیر کشور پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه شهر هوشمند و نخستین جشنواره نام نماهای روستایی در جمع خبرنگاران گفت: کار در حوزه شهر هوشمند کار بسیار مهمی است و شرکت‌های بزرگ و دانش بنیان در این حوزه کارهای مهم و قابل قبولی انجام داده اند. این نمایشگاه دو بخش دارد یک در حوزه فناوری که شرکت‌های دانش بنیان موارد آن را اجرایی کرده اند و دو در حوزه حکمرانی است.

وی با اشاره به اینکه برای خدمات بهتر باید این دو حوزه به هم پیوند بخورند گفت: این دو مجموعه باید به هم پیوند بخورند تا جریان شهر هوشمند به خوبی شکل بگیرد. برگزاری این نمایشگاه و نمایشگاه‌هایی شبیه به این نمایشگاه می‌تواند شهر هوشمند را محقق کند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در کنار شهر هوشمند باید روستای هوشمند هم دنبال کنیم گفت: این نمایشگاه با پیگیری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار شده است، این سازمان بخشی از وزارت کشور است و ما در این وزارتخانه به دنبال توسعه و حمایت از شرکت‌هایی هستیم که در راستای شهر هوشمند قدم بر می‌دارند.

وحیدی گفت: به همه استان‌ها و شهرداری‌ها ابلاغ شده است که از ظرفیت‌هایی که در حوزه شهر هوشمند داریم حداکثر استفاده را داشته باشند البته بین آنها (شرکت‌های دانش بنیان) مسابقاتی برگزار می‌شود و آنهایی که در این حوزه پیشرو هستند تشویق می‌شوند. ما به دنبال این هستیم که تحرکات خوبی را در حوزه هوشمندسازی دنبال کنیم.

وی در خصوص قانون گذاری در حوزه خودروهای هوشمند و عدم وجود قوانین در این حوزه گفت: شهر هوشمند ابعاد متنوعی دارد و یک مرحله از آن همین موضوع خودروی هوشمند است که دارای ساز و کارهای مستقلی است.

وحیدی گفت: باید به لحاظ فناورانه در حوزه خودروی هوشمند سرمایه گذاری جدید داشته باشیم و آنها را به عنوان یک واحد مهم در حوزه شهر هوشمند مورد استفاده قرار دهیم.
وزیر کشور گفت: بی تردید شهر هوشمند یک موضوع صفر و صدی نیست و یک جریانی است که باید مرتب تکامل پیدا کند که البته این امر دنبال خواهد شد و در همین مسیر به موضوع خودروی هوشمند نیز پرداخته خواهد شد.

وزیر کشور در خصوص بازدید خود از مناطق زلزله هرمزگان گفت: شهروندان بخش‌هایی از هرمزگان دچار زلزله شدیدی شدند به ویژه در منطقه بین بندر خمیر و بندر لنگه و همچنین تعدادی از روستاها در این بین هم درگیر زلزله شده بودند و آسیب‌هایی دیده بودند.

وی ادامه داد: خوشبختانه تلفات جانی و مالب در این زلزله پایین بود، البته از جان باختن ۵ نفر از هموطنان متاسف هستیم و به خانواده آنها تسلیت میگویم ولی به حمدلله به موقع همه دست اندرکاران موضوع در منطقه حاضر شدند و اقدامات خوبی انجام شده بود و بلافاصله شروع به آواربرداری شد، امکانات خدماتی و رفاهی و تغذیه و اسکان اضطراری مهیا شد، اسکان موقت در حال انجام است و ان‌شاءالله بازسازی خانه‌هایی که تخریب شده است با جدیت دنبال می‌شود.

 

مهر/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک