شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰/۱/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۸۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ساعت ۲۱:۳۱

قیمت روغن خوراکی در بازار ۱۵ درصد کاهش یافت

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت:‌ قیمت روغن خوراکی بیش از 10 تا 15 درصد در بازار کاهش یافته است.
قیمت روغن خوراکی در بازار 15 درصد کاهش یافت,

قاسمعلی حسنی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس افزود: قیمت روغن خوراکی بیش از 10 تا 15درصد در بازار کاهش یافته و در روزهای آتی شاهد کاهش بیشتر قیمت خواهیم بود.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در پاسخ به دلیل کاهش قیمت گفت: قیمت جهانی روغن خام پس از توافق روسیه و اوکراین برای صادرات، کاهش 30 درصدی داشته است و همین عاملی برای کاهش قیمت در داخل نیز شده است.

وی با بیان اینکه تنها حس رقابت در داخل توانسته قیمت را پایین بیاورد، گفت: رقابت شدیدی در داخل بین کارخانه ها  شکل  گرفته که هر چه زودتر روغن ها موجود را بفروشند و با جمع آوری پول آن روغن با قیمت پایین تری از بازارهای جهانی تهیه کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا مصوبه ای از سوی دولت برای کاهش قیمت وجود داشته است، گفت: معاون اول رئیس جمهور تاکید کرده بود که قیمت ها باید کاهش یابد اما در واقع رقابت بین فروشندگان عامل کاهش قیمت شده است.

به گزارش فارس، هفته گذشته روسیه و اوکراین با حضور نماینده سازمان ملل متحد وبا میانجی گری ترکیه توافق کردند که با ایجاد کریدور امن در دریای سیاه صادرات از این منطقه آغاز شود.
اوکراین و روسیه عمده ترین تولید کنندگان دانه روغنی در جهان هستند و آغاز صادرات از این منطقه می تواند قیمت در بازار را بیشتر از این کاهش دهد.

انتهای پیام/  فارس

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک