شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰/۱/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۸۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ساعت ۲۳:۱

۷۵ هزار دانشجو در صف دریافت خوابگاه ملکی/دست نیاز دانشگاه‌ها به سوی خیرین

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: ۷۵ هزار دانشجوی نیازمند خوابگاه‌های دانشجویی هستند و درخواست هم می‌دهند اما دانشگاه‌ها نمی‌توانند پاسخگوی نیاز آنها باشند.
75 هزار دانشجو در صف دریافت خوابگاه ملکی/دست نیاز دانشگاه‌ها به سوی خیرین,

مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه به طور متوسط ۵۰ درصد از دانشجوهای کشور خواستار خوابگاه دانشجویی هستند، گفت: وزارت علوم و دانشگاه‌ها فقط می‌توانند پاسخگوی ۳۷ درصد از دانشجویان خواستار خوابگاه دانشجویی باشند.

وی خاطرنشان کرد: ۷۵ هزار دانشجوی نیازمند خوابگاه‌های دانشجویی هستند و درخواست هم می‌دهند اما دانشگاه‌ها نمی‌توانند پاسخگوی نیاز آنها باشند لذا برای حل مشکل این دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم وام ودیعه مسکن درنظر گرفته است تا این دانشجوها بتوانند در خوابگاه‌های استیجاری و خودگردان مستقر شوند.

* میزان وام ودیعه مسکن در تهران ۵ میلیون تومان است

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره میزان وام ودیعه مسکن دانشجویان گفت: میزان وام ودیعه مسکن در تهران ۵ میلیون تومان، شهرهای بزرگ ۴ میلیون تومان و شهرهای کوچک ۳ میلیون تومان است، این وام به صورت گروهی است و با درخواست دانشگاه به دانشجوها ارایه می‌شود و پس از فارغ‌التحصیلی آنها به دانشگاه بازگردانده می‌شود.

وی درباره کیفیت خوابگاه‌های خوگردان و استجاری گفت: اکثر این خوابگاه‌ها کیفیت خوبی ندارند و از امکاناتی کمتر از سطح متوسط خوابگاه‌های ملکی دانشگاه‌ها برخوردارند، لذا باید تدبیری درنظر گرفت تا با همکاری خیرین بتوانیم پاسخگوی این تعداد از دانشجوهای کشور هم باشیم.

انتهای پیام/ فارس

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک