شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱/۲۸/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۳۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ساعت ۱۷:۱

رشد ۶۲ درصدی فروش بیمه‌نامه در هفت ماهه ۱۴۰۱

- رییس کل بیمه مرکزی ایران گفت: فروش بیمه‌نامه‌ها در ۷ ماه امسال نسبت به مشابه سال قبل ۶۲ درصد رشد داشت و به ۹۷ هزار میلیارد تومان رسیده است.
رشد ۶۲ درصدی فروش بیمه‌نامه در هفت ماهه ۱۴۰۱,

«مجید بهزادپور» در بیست و نهمین همایش ملی و دهمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه که مناسبت روز ملی صنعت بیمه برگزار شد، اظهار کرد: صنعت بیمه در جهان هفت هزار میلیارد دلار ارزش دارد که ۷ درصد از تولید ناخالص جهانی را تشکیل می‌دهد. سرانه حق بیمه در دنیا ۸۷۵ دلار است و از کل حق بیمه‌های جهان ۴ هزار میلیارد دلار مربوط به بیمه‌های غیرزندگی و ۴۹ درصد آن مربوط به بیمه درمان و سلامت است.

وی گفت: در صنعت بیمه در حال حاضر با ۳۶ شرکت بیمه بازرگانی فعالیت دارد و ۲۰۰ هزار نفر در این صنعت مشغول کار هستند.

رییس کل بیمه مرکزی ایران ادامه داد: ایران در زمینه ریسک‌های مختلف حدود ۵۰۰ میلیارد یورو از دارایی‌های کشور را تحت پوشش صنعت بیمه قرار داده که ضریب نفوذ بیمه در ایران به ۲ درصد رسیده و سرانه حق بیمه در ایران ۳۲۳ دلار است؛ البته نسبت به ضریب جهانی پایین است؛ اما ضریب نفوذ بیمه در منطقه خاورمیانه ۱.۷ درصد است.

بهزادپور بیان کرد: صنعت بیمه در سال گذشته ۱۱۵ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولید کرد که از این میزان ۶۵ هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد و بقیه به عنوان ذخیره اقتصاد و سرمایه‌گذاری هزینه شد.

به گفته وی سال گذشته ۲۵ میلیون وسیله نقلیه و رانندگان آن تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و بیش از یک میلیون و ۴۶۷ هزار مورد خسارت به ارزش ۲۳ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است و همچنین ۳۶۶۰ میلیارد تومان خسارت بدنی برای مسببان حادثه و کسانی که از محل حادثه گریخته بودند از طرف صنعت بیمه پرداخت شد.

رییس کل بیمه مرکزی ایران افزود: در ۱۰ سال گذشته ۳.۷ هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت مستقیم داشتیم که ارزش روز آن به ۱۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد؛ همچنین ۲۱۷ هزار نفر بیمه تکمیلی خریداری کردند و ۲۲ هزار میلیارد تومان در این زمینه خسارت دریافت کرده‌اند. ۱۰ درصد از حق بیمه دریافتی برای وزارت بهداشت و درمان جهت مداوای مجروحان حوادث رانندگی اختصاص پیدا کرده است.

بهزادپور گفت: در ۱۰ سال گذشته تعداد افرادی که بیمه‌نامه زندگی خریداری کرده‌اند به ۲۸ میلیون نفر رسیده و ۱۴۰ هزار میلیارد تومان ذخایر بیمه‌ای تا پایان سال گذشته در کشور وجود داشته است؛ همچنین تا پایان سال گذشته ۱۲۳ هزار میلیارد تومان توسط صنعت بیمه در اقتصاد کشور سرمایه‌گذاری شده که ارزش روز آن به ۱۶۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی صندوق خسارت‌های بدنی بعد از ۱۵ سال در کشور گفت: دولت در سال گذشته ۲۵۰۰ میلیارد تومان به این صندوق اختصاص داد و در حال حاضر رقم سرمایه آن به ۵۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

 

ایرنا/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک