شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱/۲۸/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۶۳۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ساعت ۱۶:۳۰

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ | برنت ۸۳ دلار و ۸ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۰ سنت معادل ۰.۴۸ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۸ سنت رسید.
قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ | برنت ۸۳ دلار و ۸ سنت شد,

قیمت نفت به‌دنبال اجرایی شدن تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه واردات نفت دریایی روسیه و همچنین سقف قیمت تعیین‌شده برای نفت این کشور در روز سه‌شنبه افزایش یافت.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 40 سنت معادل 0.48 درصد افزایش به 83 دلار و 8 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 40 سنت معادل 0.52 درصد افزایش 77 دلار و 33 سنت معامله می‌شود.

 هدف از تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه توسط گروه 7 تلاش غرب جهت محدود کردن توانایی مالی مسکو برای جنگ با اوکراین است، اما روسیه اعلام کرده حتی اگر مجبور به کاهش تولید شود، از این اقدام تبعیت نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید

 این سقف قیمت که توسط کشورهای صنعتی گروه 7، اتحادیه اروپا و استرالیا تعیین‌شده هم‌زمان با تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه روسیه و اقدامات مشابهی توسط آمریکا، کانادا، ژاپن و انگلیس اجرایی می‌شود.

 دراین‌بین، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس در روز یکشنبه توافق کردند به طرح کاهش 2 میلیون بشکه‌ای تولید خود در سال آینده میلادی ادامه دهند.

 کشورهای عضو گروه 7 و استرالیا هفته پیش با 60 دلار در هر بشکه به‌عنوان سقف قیمت نفت روسیه موافقت کردند.

 در چین، محدودیت‌های کرونایی در اکثر شهرها کاهش یافته و خوش‌بینی نسبت‌به افزایش تقاضا در بزرگ‌ترین واردکننده نفت دنیا را بالا برده است. کسب‌وکار و فعالیت‌های تولیدی در چین، دومین اقتصاد بزرگ دنیا، در سال جاری میلادی ضربه سختی از قرنطینه‌های کرونایی در این کشور خورده است.

 انتهای پیام/ تسنیم

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک