سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۶/۵/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۶۵۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ساعت ۱۱:۸

پیشنهاد مدودف برای تغییر نام اوکراین

رئیس‌جمهوری سابق روسیه با اشاره به «استپان باندرا»، رهبر ملی اوکراینی و همکار نازی‌ها در جنگ جهانی دوم گفت که نام اوکراین باید به "امپراتوری باندرا" تغییر کند.
پیشنهاد مدودف برای تغییر نام اوکراین,

به گزارش عصراترک به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، پس از آنکه ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین به دولتش گفت که تغییر نام روسیه را در نظر دارد، این پیشنهاد از سوی دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت ملی و رئیس‌جمهور سابق روسیه مطرح شد.

رئیس جمهوری اوکراین روز جمعه به دولتش دستور داد طرحی را برای تغییر دادن نام روسیه به "مسکوویا"، نامی غیررسمی که قرن‌ها قبل استفاده می‌شده را تدوین کند.

ولودیمیر زلنسکی در پاسخ به طرح یک طومار در مخالفت با به کارگیری نام "روسیه" در اوکراین این تصمیم را گرفت. در این طومار ادعا شد اوکراین با به کار بردن نام "روسیه" یک "ادعای خطرناک" را مبنی بر اینکه همسایه‌اش از تبار کشور "روس کی‌یف" دوران قرون وسطی است، تایید می‌کند.

دیمیتری مدودف در واکنش به این اظهارات زلنسکی در تلگرامش نوشت: «پاسخ ما...؟ فقط امپراتوری خوک‌صفت باندرا.»

استپان باندرا طی مراحل اولیه حمله نازی به اتحاد جماهیر شوروی، با دولت آدولف هیتلر همکاری کرد. وی سپس توسط آلمانی‌ها به دلیل اختلافاتی بر سر آینده اوکراین دستگیر و زندانی شد. باندرا پس از جنگ به غرب آلمان گریخت؛ جایی که در سال ۱۹۵۹ توسط مامور "کا.گ.ب، (KGB) سرویس اطلاعاتی و امنیتی اتحاد جماهیر شوروی سابق" ترور شد.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر