پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰/۵/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۶۶۹۸۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ساعت ۱۰:۲۲

بیمه شدن بیش از ۶۳۸ هزار نفر در بخش مشاغل آزاد جدید در سال ۱۴۰۱

معاون اشتغال وزارت کار با اشاره به اینکه بیش از ۶۳۸ هزار نفرحرف مشاغل آزاد جدید در سال ۱۴۰۱بیمه شده اند گفت:تعداد برقراری های بیمه بیکاری درسال ۱۴۰۱ حدود ۴درصد کاهش یافته است که نشان دهنده بهبود اشتغال کشور است.
بیمه شدن بیش از ۶۳۸ هزار نفر در بخش مشاغل آزاد جدید در سال ۱۴۰۱,

به گزارش عصر اترک به نقل از تسنیم، 

محمد کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزارت کار در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌از بیمه شدن بیش از  از 638 هزار نفر حرف مشاغل آزاد جدید در سال  1401 خبر داد و گفت: با احتساب بیمه‌شدگان اجباری و حرف و مشاغل آزاد جدید بیش از 638 هزار نفر در سال 1401 آغاز به کار کرده‌‌اند، تعداد برقراری‌های بیمه بیکاری نیز در مدت مشابه مذکور (بهمن 1401 (166423 نفر) نسبت به اسفند 1400 (1734000 نفر) نیز با کاهش 4درصدی همراه بوده است که نشان‌دهنده کاهش بیکاری و بهبود شرایط اشتغال کشور است.

کریمی بیرانوند گفت: بنابراین، طبق آمار سازمان تأمین اجتماعی طی یکساله اخیر تعداد بیمه بیکاری کاهش یافته و آمار بیمه‌شدگان اجباری و حرف و مشاغل آزاد افزایش یافته که هر دو نشان از بهبود اوضاع بازار کار کشور و افزایش کیفیت شغل و درآمد است.

معاون وزیر کار تأکید کرد: بیمه تأمین اجتماعی نشانه تلفیق پایداری شغل و کیفیت آن است که سبب ماندگاری و افزایش اشتغال رسمی می‌باشد.

وی در ادامه با اشاره به آمار مرکز آمار ایران گفت: گزارش‌های مرکز آمار، بر مبنای نمونه‌گیری از کل جامعه آماری است و طبق آخرین گزارش این مرکز، بررسی نرخ بیکاری افراد 15ساله و بیشتر نشان می‌دهد که 9.7 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. در زمستان 1401، به میزان 40.5درصد جمعیت 15ساله و بیش‌تر، از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (زمستان 1400) 0.1 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر