پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰/۵/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۸۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ساعت ۲۳:۴
مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌شمالی:

موتورخانه هزار و ۸۰۰ مشترک شرکت گاز خراسان‌شمالی بهینه سازی شد

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌شمالی گفت: بهینه‌سازی موتورخانه هزار و ۸۰۰ مشترک شرکت گاز استان تاکنون به صورت رایگان انجام شده است.
موتورخانه هزار و ۸۰۰ مشترک شرکت گاز خراسان‌شمالی بهینه سازی شد,خراسان شمالی+بجنورد+موتورخانه+محمود هاشمی+شرکت گاز

به گزارش بجنا به نقل از ایرنا، سید محمود هاشمی اظهار کرد: طرح بهینه سازی مصرف انرژی گاز از سال گذشته آغاز شد که شامل سرویس و تنظیم مشعل، عایق‌کاری تاسیسات و نصب دستگاه ضد رسوب مغناطیسی است.

وی افزود: شرکت گاز خراسان شمالی با توجه به ضرورت بهینه سازی مصرف انرژی به صورت رایگان موتورخانه های مشترکان خانگی، تجاری و اداری را بهینه سازی می کند.

هاشمی با اشاره به تشکیل واحد مستقل ستادی با ماموریت ویژه در زمینه بهینه سازی مصرف گاز گفت: خرابی و فرسودگی موتورخانه ها یکی از عوامل مصرف زیاد انرژی است که از مشترکان می خواهیم در این راستا توجه جدی داشته باشند و نسبت به تعمیر آن اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی یادآور شد: سال گذشته بیش از سه میلیارد و ۱۰۷ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش های مختلف صنعتی، خانگی، تجاری و نیروگاهی استان به مصرف رسید.

وی افزود: از این میزان یک میلیارد و ۱۸۵ میلیون مترمکعب مربوط به بخش خانگی بوده است.

هاشمی با اشاره به افزایش مصرف گاز خراسان شمالی در سال گذشته، گفت: این در حالی است که سال گذشته با وجود سرمای گسترده و تجربه دمای منفی ۲۳ درجه سانتیگراد با هیچگونه قطعی گاز در بخش خانگی استان مواجه نبودیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: بیشترین مصرف گاز در این بازه زمانی مربوط به بخش نیروگاهی استان با مصرف یک میلیارد و ۱۸۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی بوده است.

بهره مندی ۱۱ هزار مشترک جدید از گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی تصریح کرد: سال گذشته با جذب حدود ۱۱ هزار مشترک جدید تعداد مشترکان بهره مند از گاز در خراسان شمالی به ۳۵۷ هزار و ۱۴ مشترک افزایش یافت.

وی افزود: از این تعداد، ۳۲۴ هزار و ۸۸۲ مشترک در بخش خانگی، ۳۱ هزار و ۱۲۷ مشترک در بخش تجاری و عمومی و یکهزار و پنج مشترک نیز در بخش عمده و صنعتی بوده است.

هاشمی یادآور شد: اینک ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و ۹۹.۱ درصد از خانوارهای روستایی خراسان شمالی از نعمت گاز بهره‌مند هستند که امیدوار هستیم تا پایان سالجاری شاخص گازرسانی روستایی استان خراسان شمالی به ۹۹.۹ درصد بهره مندی افزایش یابد.

اکنون ۷۵۲ روستا و ۲۵ شهر استان خراسان شمالی از نعمت گاز برخوردار هستند و سهم گاز طبیعی در تامین سبد انرژی استان بیش از ۸۲ درصد است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر