پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰/۴/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۶۸۳۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ساعت ۲۱:۴

زنجیره ارزش تولید ابریشم خراسان شمالی تکمیل می‌شود

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به ظرفیت‌های استان، گفت: زنجیره ارزش تولید ابریشم خراسان شمالی تکمیل می‌شود.
زنجیره ارزش تولید ابریشم خراسان شمالی تکمیل می‌شود,خراسان شمالی+بجنورد+پروانه کلاته+کرم ابریشم+میراث فرهنگی+نوغانداری

به گزارش بجنا به نقل از مهر، پروانه کلاته اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالای استان خراسان شمالی در تولید پیله ابریشم، می‌توان با تکمیل زنجیره و تولید نخ آن، ارزش اقتصادی این محصول را در استان افزایش داد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: شرایط اقلیمی مناسب و مستعد پرورش کرم ابریشم و پتانسیل بالای منطقه به لحاظ تولید قالی ابریشم، نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی، افزایش درآمد خانوار روستایی دارد.

وی با اشاره مشکل تهیه نخ صنعتگران از خارج از استان گفت: با توجه به فراوانی و در دسترس بودن پنبه و پشم در استان با ایجاد کارگاه‌های ریسندگی و تولید نخ، زنجیره ارزش تولید ابریشم در استان تکمیل می‌شود.

کلاته بیان کرد: در حال حاضر حرفه نوغانداری در شهرستان‌های راز و جرگلان، بجنورد و مانه و سملقان رونق دارد؛ بیش از ۴ هزار و ۱۳۳ هزار خانوار به کار پرورش کرم ابریشم اشتغال دارند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر