پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۴:۵۵ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۵۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۳۲۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۹/۱۵ - ساعت ۱۵:۰
استاندار خراسان شمالی خبرداد:

کمک ۱۰۰ میلیارد تومانی استاندار به شهرداری ها و دهیاری ها

استاندار خراسان شمالی با اعلام اینکه از سال 92 تا کنون 800 میلیارد تومان پول به خزانه استان تزریق شده، گفت: استانداری از محل این منابع، مبلغ 100 میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری ها کمک کرده است.
کمک 100 میلیارد تومانی استاندار به شهرداری ها و دهیاری ها,پرویزی + استاندار خراسان شمالی+ جاده مرگ + خطای انسانی+ خراسان شمالی
به گزارش خبرنگار اترک نیوز، علی اکبر پرویزی،   استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: در سال 84 از سوی دولت مبلغ 54 میلیارد تومان به خزانه استان تزریق شده و این تزریق ها تا قبل از سال 92 به مبلغ 63 میلیارد تومان رسید.
وی افزود: از سال 92 تا کنون نیز مبلغ 800 میلیارد به خزانه استان تزریق شد که استانداری نیز از این محل به مبلغ 100 میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری های استان کمک کرد که در تلاش هستیم سقف این کمک ها را تا پایان سال جاری به 130 میلیارد تومان برسانیم.
وی همچنین در زمینه اخبار وقوع چهار تصادف در یک روز که در مطبوعات استان انعکاس یافته بود نیز بیان داشت: این وقایع را نباید به وضعیت جاده ها گره بزنیم زیرا عامل انسانی علت آن وقایع بوده است و صحیح نبود که مطبوعات استان این وقایع را ابزاری برای زیر سوال بردن دولت قراردهند در حالیکه دولت با منابع مالی محدود روبرو است.
پرویزی خاطر نشان کرد: در روز واقعه معاونان استانداری به همراه فرمانداران از مصدومان این واقعه و خانوده های آنان در سطح بیمارستان ها دیدار داشتند.
وی همچنین درباره وضعیت جاده های استان عنوان کرد: تعریض و چهار بانده کردن محور بجنورد به پارک ملی گلستان از سال 86 آغاز شد که متاسفانه طی این مدت، پیشرفت فیزیکی چشم گیری را شاهد نبوده ایم.
به گفته وی، از سال گذشته تا کنون بخش عمده ای از 28 میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران این محور به آنان پرداخت شده است که اخیرا نیز لیست پیمانکاران را به وزارتخانه ارسال کرده ایم تا تمامی بدهی آنان را پرداخت کنند.
استاندار خراسان شمالی در ادامه اعلام کرد: طی توافقات صورت گرفته، مقرر شد که تا تیرماه سال آینده 40 کیلومتر از این محور تعریض و آسفالت شود.
وی همچنین با اعلام اینکه در سطح استان تا کنون 105 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است، افزود: در حال حاضر نیز 200 کیلومتر دیگر از راه های روستایی استان در حال آسفالت هستند و درصدد هستیم با تکیه بر قول وزارتخانه و رئیس جمهور در زمینه تامین قیر و منابع مالی، در سال جاری 300 کیلومتر دیگر را نیز آسفالت کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که وضعیت استان در زمینه برخورداری از نیروهای بومی برای مدیریت نهادهای اجرایی در شهرستان هایی همچون جاجرم و راز و جرگلان چگونه است، گفت: دستگاه های اجرایی استان با کمبود نیروی انسانی که دارای سابقه خدمت بالایی باشند، روبرو است.
پرویزی افزود: در حال حاضر استانداری نیروهایی را در اختیار دارد که میانگین عمر سابقه خدمت آنان به هفت سال می رسد.
وی با طرح این سوال که چرا نتوانستیم برای جاجرم و راز و جرگلان نیروهای بومی از همان منطقه منصوب کنیم، بیان داشت: این مناطق دارای نیروهایی با سابقه خدمت بالا نبودند و از شهر بجنورد نیز کارمندان حاضر نمی شدند به این مناطق بروند و فرمانداران نیز گلایه دارند که ما به نیروی انسانی احتیاج داریم.
وی در خانمه در زمینه افزایش قیمت نان نیز اظهار داشت: طی 2.5 سال اخیر قیمت نان افزایش نیافته بود در حالیکه نانوایان با افزایش نرخ دستمزد، بهای اجاره مکان، قیمت آب، برق، گاز، بیمه و مالیات روبرو شده بودند و این شرایط موجب شده بود تا نانوایان با یک شرایط سختی روبرو شوند.
استاندار خراسان شمالی افزود: علاوه بر این، با این شرایط بازار سیاه آرد نیز بوجود آمده بود و نانوایان نیز از این وضعیت یاد شده به شدت گلایه داشتند که استانداران نیز این گلایه ها را به دولت انعکاس دادند و این شرایط موجب شد تا قیمت نان افزایش یابد.
انتهای پیام/ ق
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک