جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۵:۵۰ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۱۰ - اذان مغرب:۱۷:۵۱:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۳۳۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۱۳ - ساعت ۱۸:۵۰
معاون امور عمرانی استاندار خراسان شمالی:

سیستم آیلس فرودگاه بجنورد تا پایان سال راه اندازی می شود

معاون امور عمرانی استاندار خراسان شمالی از راه اندازی سیستم آیلس پروازهای هوایی استان تاپایان سال جاری خبرداد وگفت: با راه اندازی این سیستم مشکلات احتمالی پروازهای هوایی فرودگاه بجنورد برطرف خواهد شد.
سیستم آیلس فرودگاه بجنورد تا پایان سال راه اندازی می شود,سیستم آیلس+ فرودگاه بجنورد+ هواپیمایی اترک + اترک نیوز
به گزارش اترک نیوز، محمد حسن علی نیا ، معاون امور عمرانی استاندار خراسان شمالی درنشست خبری با خبرنگاران استان با محوریت اقدامات اخیر فرودگاه بجنورد برگزار شد، با اعلام این خبرگفت: موضوع آییلس یک سیستم ناوبری پروازهای هوایی است برای اینکه پروازها  در هر شرایط آب و هوایی (ابر، مه و بارندگی ) در فرودگاه فرود بیاید.
وی افزود: همچنین برخی  کنسلی های پروازها  بدلیل نبود این دستگاه در فرودگاه بجنورد  بوده که با نصب و راه اندازی سیستم آییلس این مشکلات  مرتفع  خواهد شد.
وی به خریداری 4دستگاه آیلس پروازهای هوایی از سوی سازمان هوایپمایی کشور طی چند سال اخیر برای استان ها اشاره کرد وافزود: یکی دیگر از این دستگاه ها اخیرا خریداری شده که دستگاه آیلس پنجم  متعلق به خراسان شمالی است.
علی نیا خاطرنشان کرد: دستگاه آیلس طی یک ماه اخیر با پیگیری های کارشناسان مربوطه از کشور تولید کننده وارد ایران شده که مقرر شده درهمین هفته کارشناسان بررسی های لازم از دستگاه را داشته باشند و طی یک برنامه زمانبندی دستگاه آیلس در خراسان شمالی نصب و راه اندازی شود.
وی نصب و راه اندازی دستگاه آیلس را شامل دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری اعلام کرد و گفت: نصب بخش سخت افزاری حدود یک ماه طول می کشد و بخش نرم افزاری آن نیز براساس برنامه زمانبندی حدود دوهفته طول خواهد کشید که در مجموع تا قبل از پایان سال سیستم آیلس پروازهای هوایی فرودگاه بجنورد راه اندازی خواهد شد.
وی تصریح کرد: درهمین راستا با پیگیری ها و رایزانی های انجام شده تعداد پرواز های فرودگاه بجنورد افزایش پیدا کرده است چراکه قبلا پروازها در استان هرروز نبوده و هفته دو و سه روز به همراه کنسلی بود.
علی نیا اظهار کرد: اما خوشبختانه طی یک سال گذشته پرواز های فرودگاه بجنورد تمام هفته به جز یک شنبه ها و پنج شنبه ها  افزایش پیدا کرده است.
وی از دو پرواز فرودگاه بجنورد در روز چهارشنبه با شرکت  هوایپمایی ماهان و آسمان  خبردادو متذکر شد:به شرکت های هواپیمایی تاکید شده  ساعت پروازها  را به گونه ای تنظیم کنند که حداکثر استفاده و بهره برداری امکان پذیر باشد.
وی افزود: با راه اندازی سیستم آیلس فرودگاه بجنورد نیز از پروازهای شب بهره مند خواهد شد.
علی نیا در رابطه با محدویت سیستم باربری فرودگاه بجنورد نیز گفت: با حل شدند مشکل محدویت پرواز ها شرکت های هوایپمایی دیگر نیز به برقراری پرواز در فرودگاه بجنورد می شوند.
 
آمادگی فرودگاه بجنورد به هر نوع سرمایه گذاری مرتبط
امانی مدیر فرودگاه بجنورد نیز در جلسه در پاسخ به سوال خبرنگار اترک در رابطه با توسعه مرز هوایی فرودگاه بجنورد گفت: مجوز مرز هوایی در سال 89 توسط هیات دولت در مجلس مصوب و به فرودگاه ها ابلاغ شد .
وی گفت:  توسعه مفید باند فرودگاه بجنورد از 3 هزار و 98 متر اکنون به 4 هزار و 570 متر رسیده است که یکی از بلندترین باندهای فرودگاهی در این فرودگاه قرار دارد.
امانی اظهارکرد: حمل بار در فرودگاه بجنورد حدود 6  ماه است که  راه اندازی شده و تمام مسافرین می توانند با پرواز داخلی از مبدا و مقصد بجنورد بار خود را دریافت و ارسال کنند.
وی متذکرشد: ما طبق قانون آماده هر نوع همکاری با سرمایه گذاران در فرودگاه بجنورد هستیم و چنانچه سرمایه گذاری تمایل به سرمایه گذاری داشته باشد ،زمین برای سرمایه گذاری در اختیار وی قرار می دهیم.
امانی به  7 مجوزپرواز شرکت هواپیمایی آسمان در فرودگاه بجنورد اشاره کرد و گفت: اکنون از این تعداد 4 پرواز عملیاتی شده  و 3 مجوز پرواز نیز در اختیار هواپیمایی ماهان است که هر سه پرواز عملیاتی شده است.
وی افزود: همچنین  شرکت هوایپمایی اترک نیز 2 مجوز دارد که هنوز هیچکدام عملیاتی نشده است.
انتهای پیام/ ب
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک