شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۷/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۳۴۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ - ساعت ۱۰:۲۱
معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی اعلام کرد:

محور بجنورد به گلستان معطل تامین قیر و اعتبارات/خواستارلغو مجوز هواپیمایی اترک هستیم

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی با اعلام اینکه بخشی کمی از محور بجنورد به گلستان آسفالت شده و در بخشی دیگر نیز عملیات زیرسازی انجام شده است، گفت: آسفالت این محور به تامین قیر و اعتبارات نیازمند است.
محور بجنورد به گلستان معطل تامین قیر و اعتبارات/خواستارلغو مجوز هواپیمایی اترک هستیم,هواپیمایی اترک + جاده مرگ + راه آهن + فرودگاه بجنورد+ اترک نیوز
به گزارش خبرنگار اترک نیوز،محمد حسین علینیا، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی  اظهار کرد: محور بجنورد به جنگل گلستان 140 کیلومتر است که از این مسافت یادشده، در حدود 20 کیلومتر در قطعه بجنورد به آشخانه عملیات زیرسازی، دوطرفه شدن جاده همچنین آسفالت انجام شده است.
به گفته علینیا، در حال حاضر حدود 40 کیومتر دیگر از این محور نیز آماده آسفالت شده که متاسفانه این مسافت به دلیل عدم تامین قیر و اعتبارات تاکنون اجرایی نشده است.
وی با اعلام اینکه در حال حاضر مطالبات پیمانکاران در حال پرداخت است، ابراز امیدوراری کرد: تا پایان سال جاری این 40 کیلومتر آماده شده، آسفالت شود.
وی همچنین یادآور شد: برای 15 کیلومتر منتهی به جنگل گلستان نیز پیمانکار انتخاب و عملیات زیرسازی برای این مسافت نیز انجام شد که متاسفانه انجام آسفالت آن معطل تامین قیر و اعتبارات است.
این مسئول تصریح کرد: در صورتیکه اعتبارات لازم به موقع تامین شود این محور تا پایان سال 94 به بهره برداری نهایی خواهد رسید.
وی درباره تعیین تکلیف پروژه راه آهن گرگان-بجنورد- مشهد نیز عنوان کرد: قرارداد این پروژه در دولت احمدی نژاد منعقد شد که مفاد این قرارداد در دولت تدبیر و امید مورد پذیرش قرار نگرفت و این دولت با فاینانسور چینی اختلاف پیدا کرد و تا کنون نیز این مشکل حل نشده است.
وی گفت: تصور می کنم فاینانسور عوض و اجرای این پروژه با فاینانسور جدیدی انجام شود.
علینیا همچنین در زمینه تعیین تکلیف شرکت هواپیمایی اترک نیز بیان کرد: شرکت هواپیمایی اترک به منظور انجام پروازهای  فرودگاه بجنورد مجوز گرفته است و در قرارداد نیز منعقد شده است که پایه فعالیت های این شرکت هواپیمایی از فرودگاه بجنورد باشد.
وی با یادآوری این مطلب که این شرکت از استانداری خراسان شمالی خواستار شده بود که استانداری حمایت مالی از این شرکت داشته باشد و در مقابل این شرکت نیز ملزم شده بود که تا یک ماه بر اساس برنامه، پروازها را از فرودگاه بجنورد انجام دهد، خاطر نشان کرد: این شرکت هواپیمایی به تعهدات خود عمل نکرد و به طور مستمر نیز پروازهای خود را کنسل می کرد.
وی افزود: یک نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس نیز از اقدام شرکت هواپیمایی اترک به کمیسیون اصل 90 شکایت کرد تا این مشکل مورد بررسی قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی تصریح کرد: استانداری خراسان شمالی خواستار لغو مجوز و فعالیت این شرکت هواپیمایی است.
وی همچنین درباره تعیین تکلیف کارخانه کمپوست نیز عنوان کرد: مجری این طرح متعهد شده که مشکل فنی این کارخانه حل شده است، این در حالی است که اعتراضات اجتماعی، مانع اصلی برای بازگشایی دوباره این کارخانه است.
وی با بیان اینکه حل این مشکل اجتماعی در دست پیگیری است، تاکید کرد: استانداری خواستار است تا این کارخانه دوباره راه اندازی شود و در صورتیکه این مشکل اجتماعی حل نشود، باید تدبیری دیگر اندیشید.
علینیا همچنین خاطر نشان کرد: شهردار بجنورد که از سوی شورای شهر ملزم به انتخاب جانمایی جدیدی برای ساخت یک کارخانه کمپوست شده است، می تواند به طور مستقل نسبت به ساخت یک کارخانه کمپوست جدید اقدام کند، این در حالی است که اخذ مجوزهای این کارخانه مستلزم صرف زمان طولانی است.
وی در زمینه ادامه ساخت استادیوم ورزشی 15 هزار نفری خراسان شمالی نیز اظهار کرد: در حال حاضر برای پرداخت معوقات پیمانکار این استادیوم و آماده سازی پیست تارتان آن به پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی همچنین خاطر نشان کرد: انجام چمن کاری در این مقطع از زمان در این استادیوم، اقدامی اشتباه بوده است که انجام آن می بایست در پایان اجرای پروژه انجام می گرفت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در خصوص سایر پروژه های ناتمام استان نیز اعلام کرد: طولانی شدن اجرای پروژه ها در استان به دلیل عدم تزریق اعتبارات است که در این شرایط ساخت و بهره برداری از پروژه های بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار قرار دارد و در صورتیکه ساخت آن پروژه ها به پایان برسد، تکمیل پروژه های زیر 80 درصد پیشرفت فیزیکی را دنبال خواهیم کرد.
علینیا در زمینه تدوین سند توسعه روستایی استان نیز عنوان کرد: در این زمینه جلساتی برگزار شده که دستگاه های اجرایی مرتبط با جامعه روستایی، شرح خدمات به جامعه روستایی استان را ارائه داده اند و در حال حاضر این شرح خدمات در حال بررسی هستند تا یک طرح جامع برای توسعه روستایی استان تدوین و به سند توسعه روستایی تبدیل شود.
مدیر فرودگاه بین المللی بجنورد نیز در این نشست خبری اظهار کرد: در حال حاضر از فرودگاه بجنورد در طول هفته هفت پرواز داخلی توسط شرکت های هواپیمایی آسمان و ماهان انجام می شود.
محمود امانی خاطر نشان کرد: انجام پروازهای بین المللی نیز مبتنی بر اعلام تقاضا است که در حال حاضر سازمان حج و زیارت استان برای انجام پرواز از فرودگاه بجنورد به عتبات عالیات و حج عمره متقاضی است که هنوز پروازی به این مقصد نداشته ایم.
وی در خاتمه درباره تملک اراضی محدوده فرودگاه بجنورد نیز گفت: اعلام می کنیم که تمامی مالکانی که اراضی غیر ملی آنها برای توسعه فرودگاه تملک شده اند، درصورتیکه هنوز مطالباتی دارند به دفتر مدیریت فرودگاه بجنورد مراجعه کنند تا مطالبات آنها پرداخت شود.
انتهای پیام/ قهرمانی
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک