جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۵:۵۰ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۱۰ - اذان مغرب:۱۷:۵۱:۲۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۳۸۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ - ساعت ۹:۲۸
در گفت و گو با اترک نیوز اعلام شد:

اعلام آمادگی سرمایه گذار برای راه اندازی تاکسی هوایی در بجنورد

مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: سرمایه گذار بخش خصوصی تقاضای خود را مبنی بر راه اندازی تاکسی هوایی در فرودگاه بجنورد به سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرده که این تقاضا در حال بررسی است.
اعلام آمادگی سرمایه گذار برای راه اندازی تاکسی هوایی در بجنورد,تاکسی هوایی + فرودگاه بجنورد+ آی ال اس+ اترک نیوز
فرشاد ساکنی، مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد در گفت و گو با خبرنگار اترک نیوز با اعلام این خبر درباره ضرورت راه اندازی تاکسی هوایی در فرودگاه بجنورد اظهار کرد:  این ضرورت از دیدگاه فعالان شرکت های هواپیمایی با مردم متفاوت است.
ساکنی تصریح کرد: با توجه به اینکه شاید شماری از هم استانی ها بخواهند مسافت بجنورد تا مشهد را نیز با هواپیما سفر کنند، این در حالی است که توجیه اقتصادی مهمترین اولویت شرکت های هواپیمایی است و راه اندازی خطوط هوایی باید مبتنی بر درآمدهای اقتصادی باشد.
وی با تاکید بر این نکته که تعداد صندلی های مسافری تاکسی هوایی نسبت به هواپیماهای پهن پیکر کمتر است، عنوان کرد: راه اندازی تاکسی هوایی برای فرودگاه بجنورد به منظور پاسخ به نیازهای پروازی هم استانی ها به ویژه برای سفر به استان های همجوار مناسب است، این در حالی است که سازمان هواپیمایی کشور باید نیازها و شرایط را بررسی کند.
وی همچنین درباره سیستم آیلس در فرودگاه بجنورد نیز اعلام کرد: در حال حاضر در مرحله نخست، آنتن های این سیستم در فرودگاه بجنورد در حال نصب است که پس از نصب، ناظر شرکت های سازنده آیلس از نروژ به استان خواهد آمد تا سیستم را بررسی کند.
مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد افزود: در مرحله دوم نیز این سیستم باید چک پروازی شود.
وی خاطر نشان کرد: با راه اندازی این سیستم نشستن هواپیماها در فرودگاه با شرایط دید کمتر مناسبتر می شود و تعداد کنسلی پروازها در شرایط آب و هوایی بد نیز کاهش می یابد همچنین توانایی نشستن هواپیما در چنین شرایط جوی ارتقا خواهد یافت.
وی یادآور شد: برای خریداری و نصب سیستم آیلس در فرودگاه بجنورد 40 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که این سیستم در سال جاری به بهره برداری می رسد.
ساکنی در خاتمه به اختصاص اعتبارات 100 میلیارد ریالی شرکت فرودگاه های کشور به فرودگاه بجنورد در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با اختصاص این اعتبار، پروژه های توسعه باند، تملک اراضی، خرید سیستم آیلس و انتقال آن به فرودگاه بجنورد، آماده سازی زیرساخت های نصب این سیستم همچنین احداث ترمینال جدید در این فرودگاه اجرایی شدند.
انتهای پیام/ق
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک