سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۲:۲۸ - اذان ظهر:۱۲:۳۸:۳۶ - اذان مغرب:۲۰:۱۷:۳۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۴۵۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۱۸ - ساعت ۹:۳۴

اعتبارات سفر هیئت دولت به روستای دشت

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 7 میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس‌جمهور برای مکانیزه کردن و آبیاری نوین در نظر گرفته‌شده که بخش قابل‌توجهی از آن، به روستای دشت تخصیص می‌یابد.

به گزارش اترک نیوز به نقل از  پایگاه خبری گرمه، محمدزاده فرماندار شهرستان گرمه در دومین جشنواره برداشت آفتابگردان روستای دشت هدف از برگزاری این جشنواره را حمایت از تولیدات کشاورزی، جذب تورسیم و توسعه گردشگری و همچنین شناساندن ظرفیت‌های این منطقه در راستای جذب سرمایه‌گذار و فرآوری دانه‌های آفتاب‌گردان عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته هزار و 100 تن محصولات تخمه آفتابگردان از این منطقه برداشت شده است افزود: روستای دشت یکی از 8 روستای هدف گردشگری استان بوده و تلاقی این موضوع با برداشت آفتابگردان می‌تواند نقش مهمی در توسعه صنعت توریسم که دومین ظرفیت استان از نگاه مقام معظم رهبری است داشته باشد.

محمدزاده اظهار داشت: یکی از اهداف ما تجاری‌سازی این محصول است که امیدواریم بتوانیم در شناساندن این ظرفیت موفق عمل کنیم.

سودانلویی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی نیز در این مراسم طی سخنانی، روستای دشت را یکی از روستاهای هدف گردشگری استان عنوان کرد و چشم‌اندازهای طبیعی این روستا را بی‌نظیر توصیف کرد.

وی با اشاره به اینکه در بحث گردشگری 4 عنصر سیاست‌گذاران، ارائه‌کنندگان خدمات گردشگری، گردشگران و جامعه میزبان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ خواستار توجه ویژه به ظرفیت‌های و توانمندی‌های روستای دشت شد.

یوسفی مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان شمالی نیز در این جشنواره اظهار داشت: سالانه 2 هزار و 700 هکتار از مزارع دیم و آبی این استان به کشت دانه‌های روغنی آفتابگردان اختصاص می‌یابد.

یوسفی با پیش‌بینی برداشت هزار و 400 کیلوگرم آفتابگردان از هر هکتار گفت: 7 میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس‌جمهور برای مکانیزه کردن و آبیاری نوین در نظر گرفته‌شده که بخش قابل‌توجهی از آن، با هدف برداشت بیشتر این محصول به روستای دشت تخصیص می‌یابد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک