سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۶/۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۲:۲۸ - اذان ظهر:۱۲:۳۸:۳۶ - اذان مغرب:۲۰:۱۷:۳۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۴۶۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ - ساعت ۹:۵۲

افزایش جریمه شکارغیرمجاز+جدول جریمه

رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان گرمه گفت: جریمه شکار جانوران وحشی به‌طور متوسط حدود پنج برابر و برخی از گونه‌ها تا بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته است.
افزایش جریمه شکارغیرمجاز+جدول جریمه,

به گزارش اترک نیوز به نقل از  پایگاه خبری گرمه، موسوی رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان گرمه با اعلام این خبر افزود: مصوبه افزایش جرائم نقدی شکار و صید غیرمجاز جانوران وحشی به ادارات محیط‌زیست ابلاغ شده است و از تاریخ 20 مردادماه لازم‌الاجرا است.

وی تأکید کرد: بازدارنده بودن جریمه‌ها یکی از اهداف این افزایش جریمه‌ها است .

موسوی اظهار کرد: در تعرفه‌های جدید برخی از جریمه‌ها تا ۱۶ برابر نیز افزایش ‌یافته است که نشان از اهمیت حفظ گونه‌های جانوری دارد.

وی ادامه داد: در تعرفه جدید جریمه پلنگ از ۵ میلیون تومان به ۸۰ میلیون تومان و یوزپلنگ از ۲۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان گرمه گفت: جریمه گوزن زرد ایرانی از ۵ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومان، مرال و شوکا از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۳۵ میلیون تومان و قوچ و میش و کل و بز و جبیر به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت.

وی افزود: همچنین انواع نهنگ‌ها از ۱۵ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و فک خزری در دوره قبل جریمه‌ای نداشت اما در جدول جدید جریمه ۱۵ میلیون تومانی برای آن در نظر گرفته شده است.

محمد موسوی ادامه داد: گاندو یا تمساح پوزه‌کوتاه که گونه بومی ایران و در خطر انقراض است نیز در دوره قبل جریمه‌ای نداشت اما اکنون شکار آن ۲۰ میلیون تومان جریمه به همراه دارد.

وی گفت: جریمه لاک‌پشت‌های پوزه عقابی، سبز و زیتونی ۱۰ میلیون تومان تعیین شد درحالی‌که در دوره قبل جریمه‌ای ۳ میلیون تومانی داشتند، همچنین جریمه سمندر لرستانی که گونه اندمیک ایران و در خطر انقراض است از ۲۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

موسوی افزود: همچنین جریمه پرندگانی شامل شاهین، بحری، بالابان، لاچین و طرلان از ۲۰ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومان افزایش یافت و جریمه عقاب‌های شاهی، دریایی و تالابی نیز ۲۰ میلیون تومان تعیین شد درحالی‌که در دوره قبل یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

وی ادامه داد: هوبره که پرنده‌ای در خطر انقراض است نیز از ۲ میلیون تومان جریمه به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

بهاي جانوران وحشي بر اساس قانون جدید:

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک