چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۸/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۷:۳۰ - اذان ظهر:۱۲:۴۴:۰۸ - اذان مغرب:۱۹:۴۶:۵۳
بجنورد
۳۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۵۵۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۱ - ساعت ۱۲:۳۲

مرگ ۴۴ نفر در همدان بر اثر مسمومیت با سم‌

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از مرگ 44 نفر بر اثر مسمومیت با سم در همدان طی 10 ماهه امسال خبر داد.

اترک نیوز : دكتر "علی‌احسان صالح" ،  اظهار کرد: مرگ و میر ناشی از مسمومیت با سم در استان همدان در 10 ماهه امسال با کاهش 35 درصدی روبرو بوده است.

وی گفت: در این مدت 44 نفر شامل 37 مرد و 7 زن بر اثر مسمومیت با سم جان خود را از دست داده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان اظهار کرد: در بین سموم آنچه بیشترین سهم را در مرگ افراد داشته داروها بوده به طوریکه امسال مرگ 16 نفر با مسمومیت دارویی بوده است.

وی افزود: پس از آن به ترتیب مسمومیت با گاز  CO، قرص برنج، دفع آفات نباتی و جونده‌کش‌ها در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: طی مدت یاد شده 5 نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات 17 نفر بود، 70 درصد کاهش یافته است.

به گفته صالح، بر اساس آمارهای موجود 6 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 9 نفر بوده کاهش 34 درصدی داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان خاطرنشان کرد: در این مدت آمار مسمومیت با سم روندی کاهشی در پیش گرفته که امید است تا پایان سال شاهد تداوم این روند کاهشی در استان باشیم.

وی با اشاره به نکات مهم در پیشگیری از بروز مسمومیت‌ها، عمده‌ترین موارد مسمومیت در بزرگسالان را ناشی از داروهای مسکن، آرامبخش، ضدافسردگی محصولات پاک‌کننده و شیمیایی دانست.

صالح با بیان اینکه در کودکان نیز مسمومیت‌ها در اثر خوردن اتفاقی مواد شیمیایی و بهداشتی، داروها، گیاهان آپارتمانی و ... رخ می‌دهد، توجه به این هشدارها را لازم دانست.

منبع : ایسنا

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک