یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۶۳۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۱ - ساعت ۷:۴۹

کمبود تجهیزات اطفا حریق، سطح آتش سوزی مراتع فاروج را افزایش داد

رئیس منابع طبیعی شهرستان فاروج گفت: اگر تحهیزات فردی اطفا حریق کافی می بود، سطح آتش سوزی به 170 هکتار از مراتع باباخان وقوش قلعه نمی رسید.

به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری راه فاروج، محمود پزشکی اظهار داشت: با توجه به حوزه کاری منابع طبیعی وبعضا صعب العبور بودن آن، در زمان وقوع آتش سوزی وجود نیروی انسانی  مجهز به تجهیزات فردی لازم برای اطفا حریق عامل موثری در کاهش زمان اطفا است.

وی گفت: اگر نیروی انسانی و تجهیزات فردی اطفا حریق کامل بود، شاید در سطح 4 تا 5 هکتار می شد آتش سوزی خاتمه یابد که این کمبودها و وزش باد هم مشکلات را تشدید کرد.

وی با اشاره به اینکه در زمان آتش سوزی، به محض اطلاع نیروهای منابع طبیعی در منطقه حاضر شدند بیان داشت: با توجه به وسعت منطقه دچار آتش سوزی شده و عامل تشدید کننده باد،  از اداره کل منابع طبیعی استان کمک خواسته شد وهمه دستگاه های مدیریت بحران پای کار آمدند.

آتش سوزی، مراتع، قلعه صفا

پزشکی میزان خسارت برآورده شده  بر عرصه را، 2 میلیارد و125 میلیون ریال عنوان کرد وافزود: مراتع باباخان قلعه صفا وقوش قلعه جز مراتع بکر شهرستان بود و50 تا 100 سال احیا این منطقه زمان می برد وخسارت اصلی در حقیقت این بخش است.

وی با اشاره به  اینکه، عامل 95 درصد از آتش سوزی ها انسانی است بیان داشت: عامل این آتش سوزی هم انسانی بوده است که بررسی ها برای مشخص شدن آن ادامه دارد.

آتش سوزی، مراتع، قلعه صفا

پزشکی گفت: امسال 6 مورد آتش سوزی، البته در سطح کمتر از آتش سوزی اخیر رخ داده است که در آن خطای سهوی انسانی موثر بوده است.

وی کمک های مردمی بویژه اهالی روستاهای قلعه صفا، شکریان لو، چپانلو، اوغاز تازه  وخوکانلو را در اطفا حریق این منطقه موثر برشمرد وگفت: دستگاه های شهرستان، نیروهای نظامی وانتظامی  وهلال احمر به کمک آمدند اما بیشترین نقش را مردم ایفا کردند.

پزشکی گفت: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشت وفقط یکی از اهالی روستای قلعه صفا در حین کمک دچار سوختگی جزئی پا شد که  با مداوای سرپایی خاتمه یافت.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک