چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۹:۳۱ - اذان ظهر:۱۱:۳۰:۵۰ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۱۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۶۳۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۲ - ساعت ۱۷:۸

گزیده خطبه های ائمه جمعه خراسان شمالی

امام جمعه فاروج گفت: اعلان برائت از مشرکان از ارکان توحیدی و واجبات سیاسی حج است اما محدود به حج نیست.
گزیده خطبه های ائمه جمعه خراسان شمالی,

به گزارش پایگاه خبری راه فاروج، حجت السلام عباسعلی قلی زاده در خطبه های این هفته نمازجمعه اظهار داشت: اعلان برائت از مشرکان از ارکان توحیدی و واجبات سیاسی حج است و برائت در حج و غیر حج ضرورت دارد.

وی با گرامیداشت یاد حاجیان شهید در سال 66 گفت: آل سعود در حج سال 66 وحشیانه ترین جنایت تاریخ اسلام را در حق مسلمانان  وزائران خانه امن الهی مرتکب شدند و حادثه خونین منا ودهها واقعه که منجر به شهادت صدها حاجی شده است نشان از بی کفایتی وبی لیاقتی آل سعود دارد.

وی زدن دستبند الکترونیک به دست حاجیان را نقشه شیطان بزرگ وصهیونیستها عنوان کرد وگفت:این شیطنت ها برای این است  که بتوانند قدرت متمرکز امت اسلام در برائت از مشرکین را کنترل وبا ان برخورد کنند واین خفتی وصف ناپذیر  است که کشورهای اسلامی بر علیه آن اقدام کنند.

وی تاکید کرد: دولتها شرایط استطاعت را برای ملت خودشان مشخص می کنند نه حکام جائر آل سعود و مسئولان پیگیر حج سال آینده باشند.

مسئول مستقیم اتفاقات هولناکی که در حج ابراهیمی به وقوع پیوسته آمریکا است

حجت الاسلام والمسلمین احمد زاده گفت: مسئول مستقیم واصلی اتفاقات هولناکی که بر سر حجاج در ایام حج سال های قبل اتفاق افتاده خود آمریکا است.
وی با تاکید بر اهمیت حج ابراهیمی تصریح کرد:حج سابقه ای طولانی دارد که همه ساله اجرا می شود وبرنامه ریزی برای آن نیز با توجه به جاری بودن آن مشکل نیست اما اتفاقاتی همچون آتش سوزی منا، شیوع انواع بیماری ها وخسارت سیل واتفاقات دیگر نشان داده است که عربستان صلاحیت این کار را ندارد.
احمد زاده ادامه داد:بی کفایت آل سعود در سال قبل به اوج خودش رسید وبا قربانی کردن هزاران حاجی در منا بی عرضه گی خود را به همه جهانیان نشان داد،معلوم است که توانایی برگزاری حج را ندارند وبه دیگرن نیز اجازه نمی دهند که در برگزاری کمکشان کنند، در برگزاری حج آبرمندانه عاجز اند اماتمام تلاش خود را برای بمباران مردم مظلوم یمن به کار می بندند.
امام جمعه آشخانه خاطر نشان کرد: همه اتفاقاتی که به دست آل سعود رقم خورد زیر سر استکبار است وباید هوشیار ومراقب نقشه های آن ها باشیم. 
 
حجت الاسلام کوثری؛ امام جمعه شیروان گفت: کلید داران کنونی کعبه لیاقت میزبانی میهمانان خدا را ندارند و جز تامین منافع آمریکا و اسرائیل کاری از ایشان بر نمی‌آید.

امام جمعه شیروان با تبریک حلول ماه ذی‌الحجه این ماه را ظرف رسیدن به کمال و استفاده از روز عرفه را روز پاکسازی برشمرد.

وی با اشاره به جنایات آل سعود و هتک حرمت کعبه در جمعه خونین در سال 66 و جنایت آن در سال گذشته در منا گفت: به فرموده امام(ره) این جنایات قابل گذشت و فراموش شدنی نیست و امروز باید جهان اسلام دست به دست هم دهند و برای اداره حرمین شریفین، این کلید را از دست جنایت کاران سرسپرده به آمریکا و اسرائیل بگیرند و حرمین شریفین با نظر و برنامه ریزی همه کشورها اداره شود چون کعبه متعلق به همه مسئولین است.

انتهای پیام/
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک