شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱/۲۸/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۶۴۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ - ساعت ۱۴:۹
رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی عنوان کرد:

راه اندازی صندوق پژوهش استان چشم به راه نهادهای غیر دولتی

رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی با بیان اینکه پارک علم و فناوری استان حدود یک سال و نیم گذشته پیگیر تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان بوده است، اعلام کرد: راه اندازی این صندوق نیازمند پا پیش گذاشتن نهادهای غیر دولتی و بخش خصوصی استان است.
راه اندازی صندوق پژوهش استان چشم به راه نهادهای غیر دولتی,
به گزارش خبرنگار عصر اترک، علی اصغر پیله ور، رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی در نشست خبری با اصحاب رسانه در این باره اظهار کرد: پارک علم و فناوری استان طی یک سال و نیم گذشته تلاش کرده است تا صندوق پژوهش و فناوری استان به منظور حمایت مالی از هیات های علمی دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان و فن آور را تاسیس کند.
پیله ور با بیان اینکه بر اساس قانون برای راه اندازی این صندوق باید سه میلیارد تومان موجودی تامین شود تا بتوانیم مجوز تاسیس این صندوق را اخذ کنیم، عنوان کرد: 51 درصد از این مبلغ می بایست از محل فروش سهام به نهادهای غیر دولتی و بخش خصوصی تامین شود که متاسفانه طی این مدت این نهادها از جمله دانشگاه ها برای خرید این سهام هیچ قدمی را پیش نگذاشته اند.
وی افزود: این در حالی است که 49 درصد مابقی این مبلغ یاد شده که سهم دولت است، تامین شده است.
وی همچنین خاطر نشان کرد: استانداری بر راه اندازی این صندوق بسیار مصر است.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی در بخشی دیگر از سخن خود به عملکرد سال جاری پارک علم و فناوری استان اشاره کرد و گفت: اخیرا جشنواره فن بازار مزرعه را به منظور آشنایی کشاورزان استان با الگوهای نوین کشت با استفاده از فناوری های جدید در شیروان را برگزار کردیم.
وی افزود: دوره های آموزش استارت آپ برای آشنایی جوانان جویای کار با راهکارهای کارآفرینی در بجنورد همچنین راه اندازی سه کانون خلاقیت برای جامعه دانش آموزی در شهرستان های شیروان و اسفراین را انجام شده است.
وی در ادامه با اعلام اینکه یک شرکت دانش بنیان تحت پوشش این پارک به دانش فنی تولید انبوه آلفا آلومینا دست یافته است، عنوان کرد: پارک علم و فناوری استان نیز به دنبال جذب سرمایه گذار است تا از خروج سالانه 60 میلیارد تومان ارز از کشور جلوگیری شود.
افزون بر این، پیله ور به پیشرفت فیزیکی 65 درصدی پروژه ساختمان نوآوری و فن آوری این پارک در زمینی به مساحت هفت هکتار نیز اشاره و اعلام کرد: این پروژه تا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد و تاکنون نیز برای این پروژه چهار میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است.
وی در خاتمه گفت: 7 شرکت تحت پوشش این پارک نیز در شهرستان های بجنورد، اسفراین و شیروان به تولید محصولات دانش بنیان مشغول هستند.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی خاطر نشان کرد: سال گذشته 252 هزار دلار محصولات دانش بنیان از این شرکت ها در زمینه محصولات ساختمانی و فرش به کشورهای افغانستان، ترکمنستان، ایتالیا، استرالیا، عراق و حوزه های خلیج فارس صادر شد.
انتهای پیام/
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک