شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۷/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس مذهبی | کد خبر: ۹۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۱/۰۵ - ساعت ۸:۹

خراسان شمالی تجلی گاه وحدت اقوام

خراسان شمالی با داشتن قومیت های مختلفی که به معنای واقعی در وحدت و آرامش با یکدگیر می زیند، تجلی گاه وحدت اقوام در کشور است.
خراسان شمالی تجلی گاه وحدت اقوام,وحدت ، وحدت در خراسان شمالي ، الگوي وحدت ، قوميتهاي مختلف

به گزارش اترک   ، در خراسان شمالی قومیت‌های مختلفی از جمله ترکمن، کرمانج، ترک، تات و فارس با مذاهب شیعه و سنی در صلح و آرامش و در وحدت کامل با یکدیگر زندگی می‌کنند.

این وحدت کم نظیر بارها و بارها از کلام بزرگان استان شنیده شده و مردم فهیم خراسان شمالی نیز ثابت کرده اند که به درستی گنجینه ای از فرهنگ ها را در این استان"باب الرضا(ع)، گنجینه فرهنگ ها" به نمایش گذاشته اند. 

نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری در مورد وحدت کم نظیر مردم این استان می گوید: خراسان شمالی در طول 33 سال حکومت اسلامی نمونه کاملی از اتحاد بین مردم بوده است.

آیت الله حبیب الله مهمان نواز با بیان اینکه در این استان تاکنون هیچ اختلاف مذهبی بین شیعه و سنی پیش نیامده است،  می افزاید: وحدت بین پیروان مذاهب در خراسان شمالی در سطح کشور بی نظیر و نمونه است.

امام جمعه بجنورد نیز در این باره می گوید: هفته وحدت به خاطر تقریب بیش از پیش پیروان اهل سنت و شیعیان در نظر گرفته شده و امید است تمامی مسلمانان جهان با وحدت کامل در برابر دشمنان دین خدا مقاومت کنند.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی با اشاره به سالروز میلاد حضرت محمد(ص) و آغاز هفته وحدت، با بیان اینکه هفته وحدت فرصتی برای تاکید و تحکیم رابطه برادری بین شیعیان و اهل سنت است، می افزاید: شیعه و سنی در موارد اساسی دین با یکدیگر عقاید مشترکی دارند و لازم است وحدت خود را در برابر دشمنان حفظ کنند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن مشترک شیعه و سنی آمریکا و اسرائیل است، تصریح می کند: مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی باید با حفظ وحدت خود، از این سرمایه و انرژی علیه دشمن مشترک استفاده کنند.

حجت الاسلام یعقوبی اضافه می کند: البته حساب سلفی ها و وهابیون از اهل سنت جدا بوده و این جماعت نه تنها شیعه را کافر می دانند بلکه سنی های محب اهل بیت(ع) را نیز در زمره مسلمین قرار نمی دهند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز هفته وحدت را فرصتی مغتنم برای برافراشتن پرچم اسلام در جهان می داند.

 

حجت الاسلام زین العابدین روحانی نیا می گوید: هفته وحدت فرصتی مغتنم برای نمایش وحدت بیش ازپیش مسلمانان و برافراشتن پرچم اسلام در جهان و بازنگری ظرفیت‌های تقویت کننده وحدت در بین مسلمانان است.

وی می افزاید: ربیع الاول، ماه میلاد رحمت للعالمین و آخرین هدایت کننده بشر به سوی سعادت دنیا و آخرت است و نبی مکرم اسلام(ص) پیام آور مکارم اخلاق و بهترین الگوی انسانها برای رسیدن به سعادت است.

حجت الاسلام روحانی نیا اظهار می کند: میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت فرصتی مغتنم برای نمایش وحدت بیش ازپیش مسلمانان و بر افراشتن پرچم اسلام در جهان و بازنگری ظرفیت‌های تقویت کننده وحدت در بین مسلمانان است.

وی با بیان اینکه وحدت و یکپارچگى مسلمانان و لزوم اتحاد و اتفاق کلمه، از تعالیم و آموزشهاى اساسى آیین اسلام و از اصول فرهنگ قرآنى است، تصریح می کند: بر همین اساس، قرآن کریم یکى از عمده ‏ترین و سازنده ‏ترین اهداف رسالت رسول اکرم(ص) را تالیف قلوب و ایجاد انس و تفاهم به جاى خصومت و دشمنى بیان مى‏دارد و اگر کسى در تاریخ، به دیده عبرت بنگرد این معنى را از شاهکارهاى رسالت محمدى‏ مى‏یابد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی می گوید: به فرمان حضرت امام خمینی(ره) حرکت بزرگ وحدت‌بخشی بین مسلمانان شکل گرفت و با محوریت ولایت، سال به سال، بستر این اتحاد رونق بهتری گرفته است.

وی می افزاید: امروز که در مقابل جبهه واحد دشمن قرار داریم، در برقراری وحدت بین شیعه و سنی لازم است حساسیت بیشتری به خرج داد.

حجت الاسلام روحانی نیا همچنین با اشاره به برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی همزمان با ایام هفته وحدت عنوان می کند: برگزاری گفتمان های دینی در مدارس و دانشگاهها به ویژه در مناطق خط تماس، برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با نحله های انحرافی، دوره آموزشی تفسیر تطبیقی، برپایی کلاس های آموزشهای خانواده، اعزام مبلغ، دعوت از سخنرانان ویژه و برگزاری مراسم ویژه این ایام در مساجد استان علی الخصوص در مساجد اهل سنت و صدور بیانیه از مهمترین برنامه های این اداره کل در هفته وحدت به شمار می رود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : خبرگزري مهر

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک