کد مطلب: ۳۰۳۳۳|سرویس: اجتماعی | تاریخ: ۱۳۹۳/۰۷/۰۳-۲۲:۴۷

تصاویربرداشت انگورکشمشی در بجنورد

تصاویر بجنا از برداشت انگورکشمشی درسطح تاکستان هاي اين شهرستان که هرسال از پايان شهريور ماه آغاز وتقريبا تا پايان مهر ماه ادامه دارد.

تصاویربرداشت انگورکشمشی در بجنورد

به گزارش اترک نیوز به نقل از بجنا، باغات انگور بجنورد دارای با کیفیت ترین انگور در سطح کشور است،که کار برداشت انگور از سطح تاکستان هاي اين شهرستان هرسال از پايان شهريور ماه آغاز وتقريبا تا پايان مهر ماه ادامه دارد،اما با توجه به بازار فعلی خرید، باغداران نگران قیمت محصول انگور در اوج برداشت آن میباشند وبا توجه به وضعیت خشکسالی در سنوات گذشته و کاهش نزولات آسمانی در سال گذشته میزان تولیدات این مجموعه در سال جاری در سطح منطقه در مقایسه با سنوات گذشته 30 تا 50 درصد کاهش داشته است.

انگور میوه ای بهشتی که شامل ویتامین های A , B ، C می باشد هم چنین دارای مقداری منیزیم ، کلسیم ، آهن ، فسفر ، پتاسیم و آلبومین است.
انگور انواع مختلفی دارد که بهترین نوع آن انگور کشمشی است که علاوه بر مصرف فراوان داخلی قسمت اعظم صادرات کشاورزی را به خود اختصاص داده است. انگور کشمشی به دو نوع دیده می شود نوع ساده که اغلب طلایی رنگ است و نوع دوم ابلقی که به رنگ سرخ وسفید دیده می شود. انگور از نظر ارزش غذايي و خواص بهداشتي ، داراي سودمنديهاي بسياري است. 
 
 
 
تصاویر بجنا از برداشت انگورکشمشی در روستای گیفان بجنورد

 

 

 

©2013 ATRAKnews.com , All Rights Reserved.